Dirvožemio stimuliatoriai ir kondicionieriai

Graderlitas / Dirvožemio stimuliatoriai ir kondicionieriai
Artagro žengia koja kojon su pasaulio sodininkystės ir žemės ūkio lyderiais. Dirba tam, kad klientai pasiekti savo tikslus. Jų produktai – tai atsidavusių įmonės darbuotojų ilgamečio darbo rezultatas, pasiektas bendradarbiaujant su aukštosiomis mokyklomis ir institutais, pritaikant tyrimais pagrįstas žinias bei įgyvendinant inovacinius sprendimus.

Tikslas – kurti, gaminti ir parduoti saugius aplinkai produktus, tinkamus augalų auginimui ir gamtos apsaugai

Apie kompanija

Artagro įsikūrė 2003m.  ir užsiima mokslinių tyrimų rezultatų komercializacija bei inovacinių technologinių sprendimų platinimu. Nuo 1997m. dirba kartu su mokslinių tyrimų institutais ir aukštosiomis mokyklomis, augalininkystės, žemės ūkio, trąšų bei aplinkosaugos srityse. Produktai sukurti glaudžiai bendradarbiaujant su šiomis institucijomis: Dirvožemio mokslų ir augalininkystės institutu Pulavuose, Žemės ūkio akademija Krokuvoje, Žemės ūkio akademija Liubline, Žemės ūkio institutu Zamosce, Jagieloneano universiteto chemijos fakultetu, Technikos-žemės ūkio akademija Bydgoszcze, Miškininkystės mokslinių tyrimų institutu Varšuvoje.

Šiuo metu įmonė turi pažangią produkcijos liniją ir aukštos kvalifikacijos specialistus bei tyrimų laboratoriją, gali įgyvendinti klientų reikalavimus ir kurti pažangius, SAUGIUS APLINKAI PRODUKTUS.

Tikslas

Plėtoti inovacines technologijas ir žengti į Europos bei pasaulio rinkas.

Artagro tyrimų laboratorija ir gamykla atlieka mokslinius tyrimus, padedančius sukurti, išbandyti ir pritaikyti dirvožemio gerinimo produktus, naudojamus žemės ūkyje, augalininkystėje, miškininkystėje ir aplinkosaugoje. Visi produktai yra saugūs aplinkai, jie pagreitina augalų augimą ir vystymąsi bei yra visiškai suyrantys.

Augalams, kaip ir visai gyvybei reikia trijų elementų: vandens, šviesos ir maisto medžiagų. Nepaisant didžiulių vandens išteklių, vanduo ne visada yra prieinamas augalams. Civilizacijos vystymasis įtakojo klimato pasikeitimus. Šių pasikeitimų padariniai yra reguliarios ir ilgai trunkančios sausros ar smarkios liūtys, kurios daro žalą aplinkai. Besikartojančios sausros gali turėti žalingų ar net mirtinų padarinių augalams. Efektyvaus vandens tiekimo trūkumas daro stresą augalams, o tai apsunkina augimą. Ekstremaliais atvejais vandens trūkumo pasekmė yra augalų žuvimas. Dirbtinio drėkinimo sistemos yra ne tik brangios (vandens, įrangos ir darbo jėgos kaina), bet ir ne visada yra efektyvios, nes neužtikrina, kad vandenį augalai gaus būtent tada, kai jiems jo labiausiai reikia. Be to, augalai sugeria tik dalį taip tiekiamo vandens. Mūsų sukurti absorbentai – viena iš technologijų, padedančių išvengti augalų streso dėl vandens trūkumo.

Sukurti produktai

 • Absorbentas “AgroAquaGel® ”, naudojamas žemės ūkyje, augalininkystėje, miškininkystėje, grybų auginime, augalų apsaugai, apsaugai nuo gaisrų, potvynių, slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga priežiūrai, šaltiems ir karštiems kompresams.
 • Absorbentas “Fertigel® ”praturtintas trąšomis.
 • Absorbentas  “Agroprotect® “ praturtintas augalų apsaugos priemonėmis (herbicidais, insekticidais, fungicidais)
 • Absorbentas “Starchsorb® ” (pagamintas krakmolo pagrindu, lengvai suyrantis)
 • “Terakryl® ”  - polimerinis produktas, apsaugantis nuo vandens ir vėjo erozijos bei stimuliuojantis augalų augimą.
 • Naujos kartos trąšos “Aquavit®” pritaikytos skirtingoms augalų grupėms pagal trąšų ir pH poreikius (augalams su dekoratyviniais lapais, dekoratyviniais žiedais, augalams reikalaujantiems rūgštaus substrato, ir kt.)
 • Karbamido-formaldehido  putos “Terrapian® ”, naudojamos atliekų tvarkyme (kad atliekų nenupūstų vėjas ar neišsklaidytų paukščiai, taip pat apsaugo nuo blogo kvapo), kaip augalų augimo stimuliatorius, vandenyje išsiliejusiai naftai sugerti.
 • Lėto veikimo kompleksinės trąšos, gaminamos nuotekų valymo produktų pagrindu, netinkamos naudojimui žemės ūkyje.
 • Absorbentas “Sorbplus® ”, sugeriantis visus skysčius (rūgštis, aliejines medžiagas, druskos tirpalus, fiziologines druskas, tirpiklius).
 • Sėklų danga “Areolaseed® ”, praturtinta fungicidais, insekticidais, augimo reguliatoriais, stimuliuojančiais augalo viršūnių ar šaknų augimą, sukurtas specialiai rapsų sėkloms, auginamoms biodegalų gamybai.
Padeda išvengti drėgmės trūkumo, didina absorbciją ir gerina dirvožemio struktūrą.

AgroAquaGel® pagamintas pagal naujausias technologijas. Tai didelės absorbcijos makromolekulinis polimeras, sugeriantis kelis šimtus kartų už save didesnį vandens kiekį. Jis saugus aplinkai, nėra toksiškas žmonėms, gyvūnams ir augalams. Produkto pH yra neutralus. Rekomenduojama jį naudoti nuo sėjos iki augalų brandos.

AgroAquaGel® parduodamas sausomis  nevienodo dydžio (nuo miltelių iki 2 mm dydžio) granulėmis. Palietęs vandenį, produktas jį sugeria, padidėja savo tūriu ir virsta vientisu geliu. Apie 95% sugerto vandens yra prieinama augalams.

IS_DSC_1546IS_DSC_1547IS_DSC_1549IS_DSC_1543

Svarbiausia savybė yra sugebėjimas sugerti ir saugoti vandenį bei atiduoti jį, kai to reikia augalams (sausrų metu). AgroAquaGel® suteikia augalams drėkinimą karštomis dienomis, esant sausrai ar išvykus, kai neįmanomas tradicinis laistymas. Užtikrina, kad augalai išgyvens vandens trūkumo periodus ir nepatirs su tuo susijusio streso.

AgroAquaGel® praturtintas dirvožemis saugo lietaus, laistymo  vandenį, netgi rūką ir rasą. Saugodamas didelius kiekius vandens, tuo pačiu metu absorbentas sumažina garinamo vandens netekimą ar prasiskverbimą į gilesnius dirvos sluoksnius, kur jis nebepasiekiamas augalams. Vandens sugėrimo ir atidavimo ciklas gali būti kartojamas tūkstančius kartų. Dėka galimybės pritraukti metalų jonus, AgroAquaGel® taip pat saugo maisto medžiagas augalų šaknų sistemose. Tai leidžia sumažinti trąšų kiekį iki 30%. Dėl to gerėja augalų maitinimas, mažėja išlaidos ir apsaugoma gamta (dėl mažesnio trąšų kiekio).

AgroAquaGel® privalumai:

 • Didina absorbciją ir gerina dirvožemio struktūrą.
 • Pagerina sunkių dirvožemių struktūrą, sumažindamas suspaudimą ir gerindamas  aeraciją. Pagerina lengvo dirvožemio struktūrą, sumažindamas eroziją ir vėjo sukeliamą žemės pūstimą.
 • Sumažina maisto medžiagų ir mikroelementų išplovimą.
 • Stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi, didina įsišaknijimą.
 • Pagreitina augalų augimą ir padeda išvengti augalų žuvimo dėl vandens trūkumo.
 • Produktas yra veiksmingas mažiausiai 5 metus.
 • Produktas yra ekonomiškas – vienam litrui dirvos reikia  0,5-1,5 gramų AgroAquaGel.
 • Naudingas sodmenų ir jų šaknų apsaugai nuo išdžiuvimo transportavimo metu.

 

AgroAquaGel® gali būti naudojamas šiose srityse:

 • Sodininkystė

Substratų gamyba; sodinukų auginimas; augalų įsišaknijimas; daržovių auginimas; vaismedžių ir vaiskrūmių auginimas; gėlių auginimas.

Absorbentas gali būti naudojamas ir šiltnamiuose, ir laukuose.

 • Žemdirbystė

Naudojamas auginant visų rūšių javus, daržoves; pievose ir ganyklose.

 • Miškininkystė

Medelynai; kenkėjų kontrolė; vakcinų pernešimas; sodinukų persodinimas ir transportavimas; dirvožemio paruošimas želdinimui; stabdant medžių džiuvimą.

 • Nualintų plotų atkūrimas

Vandens telkinių krantų, stačių šlaitų, sutvirtinimui; apželdinimui (plotų, sugadintų pramonės ar stichinių nelaimių); naujų gyvenamųjų kvartalų apželdinimui.

 • Grybų auginimas

Substratai grybų auginimui; grybienos auginimas

 • Kita

Kaip kambarinių augalų substrato priedas; spalvota gelinė kompozicija dirbtinėms ar skintoms gėlėms; vejų priežiūrai; gėlių ir dekoratyvinių augalų džiovinimui; karštiems ir šaltiems kompresams; slidinėjimo trasų dirbtiniam sniegui ir geresnei sniego priežiūrai trasose; priedas gaisro gesinimo priemonėms; ugniai atsparių sienų sudedamoji dalis; pavojingų skystų medžiagų sugėrimas, kietinimas.

AgroAquaGel® absorbentą ir jo naudojimo įtaką aplinkai, dirvožemiui ir augalų augimui teigiamai įvertino  Žemės ūkio, tręšimo ir dirvožemio mokslų institutas Pulavuose, Krokuvos Žemės ūkio akademija, Varšuvos Miškininkystės mokslinių tyrimų institutas ir kiti mokslinių tyrimų centrai.

Dozavimas

Nurodomas sauso produkto dozavimo kiekis, kuris yra apytikslis. Dozavimo kiekis priklauso nuo dirvožemio, augalų rūšies ir klimato sąlygų. Išbėrus sausą absorbentą, dirva turi būti palaistyta. Geriausia yra palaukti iki kitos dienos ir tada įvertinti dirvožemio drėgnumą.

Siūlomas AgroAquaGel® dozavimas:

Substratai ir kambarinių augalų žemė: 0,5 – 1,5 kg/ m3

Dirvožemis: 100 – 375g/m2 sumaišyti su dirvožemiu 25cm gylyje

Augalai, augantys eilėmis: 20-60g/m su 5cm tarpais tarp eilių

Sodinimui į duobes: 1g-6g vienam augalui (kiekis priklauso nuo augalo dydžio ir šaknų sistemos)

Vejos: 20-76 g/m2 10 cm gylyje

 

Kiekis (gramais) esant skirtingam dirvožemio vadens įmlumui (VĮ).

Matavimo vienetas     Aukštas VĮ        Vidutinis VĮ                  Žema VĮ

1 liter                          0,5                               1,0                               1,5

1m3                             500                              1000                            1500

1m2*                           125                              250                              375

* sumaišyti su dirvožemiu 25cm gylyje

 

AgroAquaGel® taip pat gali būti naudojamas ir palaisčius žemę (drėgmė pagreitina maišymo procesą)

 

AgroAquaGel® injekcijos

ARTAGRO sukūrė technologiją, leidžiančią atlikti vandeniu atskiesto preparato AgroAquaGel®-P injekcijas šalia medžių šaknų sistemą. Tai atliekama medžiams, linkusiems išdžiūti dėl vandens trūkumo ar didelio druskingumo. Vandeniu atskiestas gelis (ekstremaliais atvejais gali prireikti net 1000 litrų dideliam medžiui) padeda išvengti drėgmės trūkumo medžiams, esantiems parkuose, miestų žaliosiose erdvėse ir miškuose. Absorbentas pririša metalų jonus ir taip sumažina didelio dirvožemio druskingumo įtaką medžiams. Vidutiniškai absorbento nauda dirvožemiui trunka penkerius metus, bet dėl didelio druskingumo gali būti trumpesnė. Šis injekcijų metodas buvo taikomas ąžuolynuose Kolbuszovoje ir pušynuose aplink Pulavių Nitrogen elektrinę. Jis taip pat pritaikytas gelbėjant mirštančius medžius Vilanovo istoriniame parke, Krokuvos botanikos sode bei palei gatves daugybėje miestų. Vilanovo parke absorbento injekcijos bei tenzometrų, skirtų stebėti dirvožemio drėgmę, instaliavimas buvo atliekamas bendradarbiaujant su profesoriumi hab. Daktaru Mareku Siewniaku.

Detali informacija apie injekcijų taikymą bei metodo kaina apskaičiuojama aplankius vietovę bei paėmus dirvožemio pavyzdžius ištyrimui.

Taip pat rekomenduojame gelį naudoti miestų žaliosiose erdvėse, įskaitant vejas, krūmus ar vazonines gėles.

 

Technologija miškams ir medelynams

Šaknų sistemos priežiūra

Ruošiant didelius preparato kiekius (pvz. 200l) sodinukų šaknų mirkymui, pirmiausia reikia paruošti mėginį, nes vandens kietumas įtakoja tirpalo tirštumą. Į indą  reikia įpilti 2 litrus vandens ir, nuolat maišant, supilti 20 gramų AgroAquaGel®-K. Mišinį palikti pusei valandos, tada vėl išmaišyti.

AgroAquaGel®-K yra pudros pavidalo (granulių dydis 0-0,3mm)

Tirpalas turėtų būti grietinėlės tirštumo.

Po 10-20 minučių augalų šaknis reikia pamerkti į preparatą. Jeigu per daug tirpalo lieka ant šaknų, gelis turi būti dar atskiedžiamas iki norimo tirštumo. Jeigu per daug preparato nuteka, reikia pridėti daugiau sauso gelio. Gera konsistencija yra tada, kai 1,5-2,5mm sluoksnis lieka ant šaknų. Kai tai pasiekiama, galima paruošti visą reikiamą kiekį pagal išbandytas proporcijas.

Augalai gali būti pamerkiami atskirai ar grupėmis, o transportuojant turi būti suvynioti į plastiką ar sudėti į plastikinius maišelius. Rekomenduojama šaknų merkimą atlikti iškart iškasus augalus.

Pastaba: mirkant sodinukų šaknis, rekomenduojame naudoti mikorizinį gelį šaknims (pavyzdžiui, gaminamą Mykoflor įmonės) su gyva grybiena – taip simbiozinis  grybų poveikis sukuriamas greičiau nei naudojant grybų sporų tabletes. Taip pat rekomenduojama prieš sodinant palaistyti dirvožemį ir praturtinti jį AgroAquaGel® granulėmis.

Apytikslis pamerkiamų augalų kiekis su 200 litrais gelio:

1 metų beržai – apie 3400 augalų

1 metų ąžuolai – apie 1400 augalų

1 metų gudobelės – 1800 augalų.

Kitiems augalams kiekis priklauso nuo augalų šaknų sistemos dydžio.

Jei kiltų abejonių dėl dozavimo ar metodo taikymo, susisiekite su mūsų techniniu skyriumi.

 

Atsargumo priemonės

Saugoti nuo drėgmės transportuojant ar sandėliuojant.

Užsidegimo rizika yra nedidelė.

AgroAquagel nealergizuoja ir neerzina odos ar gleivinės. Nesusigeria į odą.

Susilietus su pjautinėmis ar atviromis žaizdomis, nuplauti tekančiu vandeniu.

Vengti įkvėpimo ir patekimo į akis.

Nevalgomas. Nors nėra toksiškas, prarijus kreiptis į medikus.

AgroNanoGel® Root yra iš daugybės polimero mikrodalelių sudarytas absorbentas. Produktas sugeria kelis šimtus kartų už save didesnį vandens kiekį.   Apsaugo augalų šaknų sistemą nuo išdžiūvimo transportavimo, sandėliavimo ir sodinimo metu. Gaminant produktą, naudotos medžiagas, kurios buvo sukurtos nanotechnologijų pagalba. Dėl specialios gamybos technologijos, naudojant produktą susidaro minkšta gelio masė su smulkiais kristalais, kuri gerai prilimpa prie šaknų . Taip pat produktas skatina mikorizinių grybų bei kitų medžiagų, padedančių augalų augimui, vystymąsi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Produktas gali būti naudojamas

 • Medelynuose ir daigynuose
 • Dekoratyvinių augalų medelynuose
 • Apsaugai nuo kenkėjų
 • Vakcinų pervežimui
 • Persodinant, transportuojant ir sodinant medžių sodinukus, krūmus ir kitus augalus
 • Injekciniam gydymui (sustabdo medžių džiūvimą), naudojant įmonės patentuotą technologiją ir įrangą
 • Augalų su atvira šaknų sistema apsaugai nuo išgulimo
 • Naujų miškų želdinimui, ypatingai sodinant žemėse, kurios anksčiau buvo naudotos žemės ūkiui, buvusiose ganyklose.
 • Mikorizinių grybų ir kitų naudingų mikroorganizmų, kovojančių su kenkėjais ir ligomis, pernešimui

 

Pagrindiniai privalumai

 • AgroNanoGel® yra ilgalaikis produktas, dirvožemyje aktyvus išlieka daugiau nei 5 metus, po 10 metų visiškai suyra
 • Stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi, skatina mikorizę bei simbiozinių bakterijų vystymąsi
 • Greitina augalų augimą bei mažina vandens stokos žalą
 • Saugo šaknis ir pačius augalus nuo išdžiūvimo tuo metu, kai augalai yra ne dirvoje, todėl augalai lengviau išgyvena transportavimą ir lengviau prigyja.

 

Ekonominė nauda

 • Dėl didelės absorbcijos leidžia sumažinti laistymą nuo 20% iki 50%, priklausomai nuo laistymo dažnumo.
 • Padidina sodinimo efektyvumą – sumažėja neprigijusių augalų skaičius
 • Sumažina fungicidinių ir insekticidinių purškimų skaičių

 

Naudojimo normos

Iš sauso produkto yra paruošiamas lipnus gelis. Priklausomai nuo vandens kietumo, reikia naudoti apie 1 kg/200 litrų vandens, prieš tai atlikus bandymą. Bandymas atliekamas naudojant nedidelį kiekį produkto ir vandens, tai padės gauti reikiamo tirštumo masę, kurios kaip įmanoma daugiau išliks ant šaknų jas pamerkus. Gelis turi būti ruošiamas mažiausiai  trys valandos prieš naudojimą. Rekomenduojama į paruoštą gelį pridėti mikorizinių grybų ar naudingų mikroorganizmų, naudojamų biologinei augalų apsaugai. Taip pat galima pridėti medžiagų, stimuliuojančių augalų augimą.

AgroNanoGel® Basic absorbentas – tai akytos granulės, kurios pagerina dirvožemio vandens sugėrimo savybes. Tai iš daugybės mikrodalelių sudarytas polimeras, sugeriantis kelis šimtus kartų už save didesnį vandens kiekį. Kai dirvožemyje trūksta vandens, šis produktas išskiria drėgmę augalams bei gali atlikti dešimtis tūkstančių vandens sugėrimo ir atidavimo ciklų. Gamindami produktą, naudojame medžiagas, kurios buvo sukurtos nanotechnologijų pagalba.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Produktas gali būti naudojamas

 • Substratų gamyboje
 • Daigų auginimui
 • Įsišaknijimo gerinimui
 • Daržovių auginimui
 • Grybų auginimui
 • Vaismedžių ir vaiskrūmių auginimui
 • Gėlių auginimui šiltnamiuose ir laukuose
 • Visų rūšių javų ir šakniavaisių auginimui
 • Pievose ir ganyklose
 • Miškininkystėje galima naudoti sodinant medelius, medelynuose, apsaugoti sodinukus transportavimo metu
 • Miestų žaliosiose erdvėse
 • Nualintų dirvožemių atkūrimui

 

Pagrindiniai privalumai

 • AgroNanoGel® yra ilgalaikis produktas, dirvožemyje aktyvus išlieka daugiau nei 5 metus, po 10 metų visiškai suyra
 • Naudojant 0.5-1.5 gramus/1 litrui dirvožemio, ženkliai sumažėja laistymui naudojamo vandens kiekis
 • Pagerina sunkių dirvožemių struktūrą, pagerina aeraciją, užkerta kelią lengvų dirvožemių erozijai
 • Stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi, skatina mikorizę bei simbiozinių bakterijų vystymąsi
 • Greitina augalų augimą bei mažina vandens stokos žalą
 • Saugo šaknis ir pačius augalus nuo išdžiūvimo tuo metu, kai augalai yra ne dirvoje, todėl augalai lengviau išgyvena transportavimą ir lengviau prigyja.
 • Sutvirtina upių ir upelių krantus.

 

Ekonominė nauda

 • Leidžia sumažinti trąšų kiekį 30%, išsaugant maisto medžiagas (trąšas) šaknų zonoje
 • Dėl didelės absorbcijos leidžia sumažinti laistymą nuo 20% iki 50%, priklausomai nuo laistymo dažnumo.
 • Padidina derlių maždaug 15%
 • Sumažina trąšų išsiplovimą į gilesnius dirvožemio sluoksnius, taip apsaugomi gruntiniai vandenys.

 

Dozavimas

Kiekiai priklauso nuo to, kur yra naudojamas produktas. Žemiau aprašyti sauso produkto naudojimo kiekiai, kurie yra apytiksliai ir turi būti koreguojami priklausomai nuo dirvožemio tipo, auginamų augalų rūšies ir klimato sąlygų. Gerai drėgmę išlaikantiems dirvožemiams naudokite mažesnius, pralaidiems, smėlingiems dirvožemiams naudokite didesnius produkto kiekius.

 

-          Substratai ir kambarinių augalų žemė: 0,5 – 1,5 kg/m3

-          Dirvožemis: 10 – 37 g/m2 (sumaišyti su dirvožemiu iki 25cm gylio)

-          Augalai, augantys eilėmis: 20  - 60g 10m ilgio eilei su 5 cm tarpais tarp augalų

-          Sodinimui į duobes: 1 – 6 g vienam augalui, priklausomai nuo augalo ir jo šaknų sistemos dydžio

-          Vejoms: 20 – 75 g /m 2 (sumaišyti su dirvožemiu iki 10 cm gylio).

AgroNanoGel® Premium yra akytos granulės, kurios pagerina dirvožemio vandens sugėrimo savybes. Tai iš daugybės mikrodalelių sudarytas polimeras, sugeriantis kelis šimtus kartų už save didesnį vandens kiekį. Kai dirvožemyje trūksta vandens, šis produktas išskiria drėgmę augalams bei gali atlikti dešimtis tūkstančių vandens sugėrimo ir atidavimo ciklų. AgroNanoGel® Premium galimo sugerti vandens kiekis yra didžiausias iš visų rinkoje esančių produktų. Gaminant produktą, naudotos medžiagas, kurios buvo sukurtos nanotechnologijų pagalba.

 

Produktas gali būti naudojimas

 • Specialių substratų gamyboje
 • Labai reiklių augalų rūšių daigų auginimui
 • Įsišaknijimo gerinimui
 • Daržovių auginimui
 • Grybų auginimui
 • Vaismedžių ir vaiskrūmių auginimui
 • Gėlių auginimui šiltnamiuose ir laukuose
 • Visų rūšių javų ir šakniavaisių auginimui
 • Pievose ir ganyklose
 • Miškininkystėje galima naudoti sodinant medelius, medelynuose, apsaugoti sodinukus transportavimo metu
 • Miestų žaliosiose erdvėse
 • Nualintų dirvožemių atkūrimui

 

Pagrindiniai privalumai

 • AgroNanoGel® Premium yra ilgalaikis produktas, dirvožemyje aktyvus išlieka daugiau nei 5 metus, po 10 metų visiškai suyra
 • Dėl didelės absorbcijos, reikia naudoti mažiau produkto, taip pat ženkliai sumažėja laistymui naudojamo vandens sąnaudos
 • Pagerina sunkių dirvožemių struktūrą, pagerina aeraciją, užkerta kelią lengvų dirvožemių erozijai
 • Stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi, skatina mikorizę bei simbiozinių bakterijų vystymąsi
 • Greitina augalų augimą bei sumažina vandens stokos žalą
 • Saugo šaknis ir pačius augalus nuo išdžiūvimo tuo metu, kai augalai yra ne dirvoje, todėl augalai lengviau išgyvena transportavimą ir lengviau prigyja.
 • Tinka dirvožemio mikroorganizmų pernešimui (pvz. mikorizės, bakterijų)

 

 

Ekonominė nauda

 • Leidžia sumažinti trąšų kiekį 30%, išsaugant maisto medžiagas (trąšas) šaknų sistemoje
 • Dėl didelės absorbcijos leidžia sumažinti laistymą nuo 20% iki 50%, priklausomai nuo laistymo dažnumo.
 • Padidina derlių maždaug 20%
 • Sumažina trąšų išsiplovimą į gilesnius dirvožemio sluoksnius, taip apsaugomi gruntiniai vandenys.

 

Naudojimo normos

Kiekiai priklauso nuo to, kur yra naudojamas produktas. Žemiau aprašyti sauso produkto naudojimo kiekiai, kurie yra apytiksliai ir turi būti koreguojami priklausomai nuo dirvožemio tipo, auginamų augalų rūšies ir klimato sąlygų. Gerai drėgmę išlaikantiems dirvožemiams naudokite mažesnius kiekius, pralaidiems, smėlingiems dirvožemiams naudokite didesnius kiekius.

 

-          Substratai ir kambarinių augalų žemė: 0,4 – 1,4 kg/m3

-          Dirvožemis: 85 – 330 g/m2 (sumaišyti su dirvožemiu iki 25cm gylio)

-          Augalai, augantys eilėmis: 15 – 50 g 10m ilgio eilei su 5 cm tarpais tarp augalų

-          Sodinimui į duobes: 1 – 5 g vienam augalui, priklausomai nuo augalo ir jo šaknų sistemos dydžio.

Preparatas didina absorbciją ir gerina dirvožemio tekstūrą. Tai dirvožemio kondicionierius, nepakeičiamas sodininkystėje ir žemdirbystėje.

Įvairių natūralių ir sintetinių substratų sugebėjimas išlaikyti vandenį paskatino tyrimus, ieškančius galimybių panaudoti šią savybę auginant augalus ir sukurti vadinamus dirvožemio kondicionierius. Galimybė, kad šie produktai galėtų būti efektyviai naudojami atsirado su sintetinių polimerų paplitimu. Sintetiniai polimerai – tai poliakrilamido ir akrilo rūšis, kurių santykinai žema gamybos kaina lemia augantį dirvožemio kondicionierių populiarumą. Produktai su poliakrilamidu ir akrilo geliais yra plačiai naudojami mėgėjų kambarinių, balkono gėlių augintojų, medelynuose, sodininkystėje, žemės ūkyje ir miškininkystėje.

Komerciniai preparatai skirti augalams auginti turi atitikti tam tikrą kriterijų, tai yra, turi būti atsižvelgta į skirtingas dirvožemių savybes, ypač vandens sulaikymą priklausomai nuo dirvožemio struktūros – produktas turi būti tokios koncentracijos, kad padidintų vandens sulaikymą, bet nepakeistų dirvožemio struktūros.

Aquavit® sudėtis:

 • AgroAquaGel®
 • Specialus organinių, biologiškai aktyvių trąšų mišinys
 • Natūralūs mikroelementai

Aquavit® naudojimas pagerina augalų mineralinių elementų įsisavinimą iš substrato, užtikrina optimalų tręšimą bei sumažina stresą dėl vandens trūkumo sausros metu. Trąšos ir mineralai tirpsta vandenyje ir taip yra pasisavinami augalų. AgroAquaGel® sugeria trąšas ir mikroelementus kartu su vandeniu, taip jie nėra išplaunami ir nenuteka į gilesnius žemės sluoksnius, kur jų nepasiekia augalų šaknys.

Aquavit®  preparato naudojimo privalumai:

 • Greitesnis sėklų dygimas, lengvesnis šaknų augimas
 • Stabilizuoja ir stiprina augalų šaknų sistemą
 • Padeda augalams įsisavinti maisto medžiagas
 • Sumažina stresą dėl vandens netekimo
 • Padeda sumažinti laistymo dažnumą
 • Sukuria sąlygas, padedančias padidinti dirvožemio mikroorganizmų aktyvumą
 • Augalai greičiau auga

Aquavit® padidina derlių 150% be jokių genetinių modifikacijų.

Aquavit® pagerina visų dirvožemių savybes ir leidžia auginti augalus lengvuose, smėlinguose, sunkiuose ir molinguose dirvose. Jis ypač reikalingas nualintų plotų atkūrimui, ypač sodinant medžius ir krūmus ant atliekų krūvų sąvartynuose.

Aquavit® preparato dozavimas priklauso nuo dirvožemio sąlygų bei auginamų augalų rūšies. Dirvožemiui, kuriame yra nedaug mikroelementų bei sulaikoma nedaug vandens, reikia daugiau, o dirvožemyje, kuris turtingas mikroelementais, rekomenduojami mažesni preparato kiekiai.

Dažniausiai dedama 2,5 – 7,5 gramai Aquavit® vienam litrui dirvožemio ar substrato. Detalesnė dozavimo informacija pateikiama ant pakuotės.

Aquavit® yra ilgalaikis, netoksiškas dirvožemio priedas. Jis praturtintas AgroAquaGel®, kuris išlieka aktyvus dirvožemyje mažiausiai penkerius metus, tūkstančius kartų sugerdamas ir atiduodamas vandenį, vėliau preparatas pradeda automatiškai irti ir skyla į amoniaką, anglies dioksidą ir vandenį.

Jei Aquavit® yra naudojamas po vegetatyvinio laikotarpio, reikalingas tręšimas priklausomai nuo dirvožemio sąlygų ir auginamų augalų rūšies.

Aquavit® yra visiškai ekologiškas ir saugus aplinkai produktas.

Dirvožemio mokslų ir augalininkystės institutas Pulavuose teigiami atsiliepia apie preparato efektyvumą ir poveikį aplinkai, dirvožemiui ir augalų auginimui.

Agro NanoGel Vit® yra dirvožemio kondicionierius, pagamintas absorbento AgroNanoGel pagrindu bei praturtintas natūraliais mineralais ir organiniais komponentais. Gaminant produktą, naudotos medžiagos, kurios buvo sukurtos nanotechnologijų pagalba.

Agro NanoGel Vit® užtirkina optimalų dirvožemio aprūpinimą maisto medžiagomis ir mineralais. Taip pat nėra išbalansuojama mikroflora, stabilizuojamas ir stiprinamas augalų šaknų sistemos vystymasis.

Agro NanoGel Vit® yra ekologiškas bei aplinkai nežalingas produktas. Tai ilgalaikis, netoksiškas dirvožemio priedas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naudojimas

Agro NanoGel Vit® stimuliuoja dirvožemio biologinį aktyvumą bei augalų augimą. Naudojimo kiekiai priklauso nuo augalų rūšies. Pagrindinė Agro NanoGel Vit® paskirtis yra stimuliuoti javų, dekoratyvinių augalų, vejų, spygliuočių augimą. Ypatingai rekomenduojama naudoti nualintų dirvožemių atkūrimui.

Pagrindiniai privalumai

 • Ženkliai sumažina laistymo dažnumą
 • Sumažina išlaidas
 • Stiprina šaknų sistemą bei užtikrina optimalų tręšimą
 • Augalai lengviau išgyvena vandens stokos žalą
 • Padeda augalams įsisavinti maisto medžiagas iš dirvožemio, aktyviai stimuliuodamas jų augimą
 • Sumažina vandens stokos žalą sausrų metu bei sumažina laistymo dažnumą
 • Stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi bei pagerina aeraciją, padidina tarpus tarp dirvožemio dalelių
 • Sukuria palankias sąlygas mikroorganizmų vystymuisi bei skatina saprofitų aktyvumą.

 

Ekonominė nauda

Agro NanoGel Vit® optimizuoja augalų priežiūros išlaidas bei sumažina darbo kiekį, optimizuoja tręšimų skaičių ir trąšų kiekį.

Prašant klientui, apskaičiuojame tikslų reikiamą produkto kiekį. Žemiau yra pateiktas apytiksliai naudojimo kiekiai.

Reikiamas produkto kiekis sumaišomas su dirvožemiu (substratu) ir gausiai palaistoma. Paruoštą mišinį reikia palikti 24 valandoms, tada naudojama tinkamai sudrėkintame dirvožemyje sėjant ar sodinant.

-          Substratai ir kambarinių augalų žemė: 2,5  – 7,5 kg/m3

-          Dirvožemis: 50 – 180 g/m2 (sumaišyti su dirvožemiu iki 25cm gylio)

-          Augalai, augantys eilėmis: 100 – 300 g 10m ilgio eilei su 5 cm tarpais tarp augalų

-          Sodinimui į duobes: 5 – 30 g vienam augalui, priklausomai nuo augalo ir jo šaknų sistemos dydžio

Produktas surišantis  birias medžiagas bei apsaugantis nuo vandens ir vėjo erozijos

Tai tirštas, koncentruotas skystis, gerai surišantis kietąsias daleles bei apsaugantis dirvožemį nuo erozijos. Produktas yra saugus aplinkai, jo sudėtyje nėra toksinių medžiagų.

Privalumai

Sumaišytas su dirvožemiu, produktas tampa lipnia, atsparia vandeniui medžiaga.

Teracryl® yra maišomas su vandeniu ir gautu geliu padengiamas dirvos paviršius. Teracryl® pakeičia dirvožemio viršutinio sluoksnio fizines savybes – sumažina vandens garinimą ir pagerina termines savybes. Surišdamas dirvožemio daleles, produktas apsaugo nuo vėjo erozijos ir vandens erozijos. Dirvos paviršius pasidengia plona (1 mm storio), tvirta, daugiasluoksne plėvele.

Kokybė

Kaip ir visi Artagro produktai, Teracryl® buvo testuojamas laboratorijoje ir natūraliomis sąlygomis. Bandymai yra atliekami periodiškai, kad būtų užtikrinta nepriekaištinga kokybė.

Teracryl® gali būti naudojamas užkirsti kelią erozijai sodinant medžius, krūmus, veją ir kt. Produktas nedaro neigiamo poveikio pasėtoms sėkloms, daigams bei augalų augimui.

Naudojimas

Į produkto sudėtį įeina  poliakrilo rūgštis ir  šarminių metalų fosfatai.

Naudojant Teracry®l kartu su absorbentais išlaikoma drėgmė dirvožemyje, pagerinama dirvožemio struktūra ir stimuliuojamas augalų augimas, ypatingai sausrų periodu. Teracry®l stiprina augalų šaknų sistemą ir pagerina mikroelementų įsisavinimą.

Teracryl® naudojamas smėlingame dirvožemyje, kuris yra linkęs į eroziją. Produktas sustabdo dirvožemio dalelių judėjimą, todėl jį galima naudoti vietose su aukšta nuokalne: šlaituose, slidinėjimo trasose.

Dozavimas

Prašant klientui, mes apskaičiuojame tikslų reikiamą produkto kiekį. Žemiau yra pateiktas apytikslis dozavimo kiekis.

Dažniausiai naudojama 660 litrų tirpalo vienam hektarui ploto. Kad būtų lengviau matuoti, 1 litrą Teracry®l reikia atskiesti 10 -15 litrų vandens ir gautu tirpalu tolygiai purkšti žemės paviršių. Nepurkšite mažiau nei 10 valandų prieš prognozuojamą lietų. Nenaudokite ant labai drėgnos dirvos. Produktas nėra toksiškas, nedaro žalos aplinkai ir yra savaime suyrantis. Patekęs į akis, turi būti nuskalautas dideliu vandens kiekiu. Produktas yra labai lipnus. Prarijus, kreipkitės į gydytoją.

 1. 1.      Bandymas // Dirvožemio apsauga nuo vandens erozijos ir poveikis augalų augimui

Bandymo tikslas – įvertinti Teracryl® poveikį stabdant vidutiniškai smėlingų dirvožemių vandens eroziją ir jo poveikį augalams.

Bandymui buvo naudojamas išskalautas upės smėlis (be molio priemaišų). Iš smėlio buvo padaryti mėginiai – „smėlio bandelės“ vien tik iš smėlio bei iš smėlio ir Teracryl koncentrato santykiu 1:15, 1:10, 1:5, 1:2.

Mėginiai buvo sudrėkinti dirbtiniu ir natūraliu būdu (smarkaus lietaus). Žemiau esančiuose paveikslėliuose matomas kiekvieno mėginio vandens erozijos poveikis. Mėginys su Teracryl® 1:2 koncenratu buvo nepaveiktas vandens erozijos bei oro sąlygų (smarkaus lietaus ir sausros) ir išlaikė savo formą.

img_eksp_2_a Teracryl 1img_eksp_2_b Teracryl 2img_eksp_2_c Teracryl 3img_eksp_2_d Teracryl 4img_eksp_2_e Teraryl 5img_eksp_2_f Teracryl 6

Siekiant ištirti Teracry®l poveikį sėklų daigumui ir augalų augimui buvo atliktas kitas eksperimentas. Indai buvo pripildyti smėlio bei Teracryl atskiestu 5x, 10x, 15x ir smėliu +0.2% AgroAquaGel ir Teracryl 10x+0.2% AgroAquaGel. Į taip paruoštą dirvą buvo pasėtos pipirnės sėklos ir palaistyta. Rezultatai matomi paveikslėliuose apačioje.

img_eksp_2_gimg_eksp_2_himg_eksp_2_i

Išvada

Teracryl® naudojimas vandens erozijos veikiamuose dirvožemiuose, stipriai sumažina eroziją, pageriną absorbciją ir dirvožemio struktūrą. Palijus ar palaisčius dirvožemį, jis ilgiau išlieka drėgnas, dėl to geriau dygsta sėklos ir geriau auga augalai.

 1. 2.      Bandymas // Dirvožemio apsauga nuo vandens erozijos

Bandymo tikslas – įvertinti Teracryl® poveikį stabdant vandens eroziją. Bandyme buvo naudojamas Teracry®l ir molio (su trupučio smėlio) mišinys.

Buvo padaryti keturi mėginiai: kontrolinis (iš molio) bei trys skirtingi molio ir Teracryl koncentrato (1:10, 1:20, 1:30) mišiniai. 60 litrų gauto koncentrato sumaišyta su 1m3 žemės. Mišiniai išpilti ant 50 laipsnių statumo nuokalnės, kurios ilgis 250 cm. Mišiniai supilti  keturiais 40 cm pločio ir 10 cm ilgio plotais, kurie buvo gausiai sudrėkinti. Rezultatai matomi paveikslėliuose apačioje.

img_eksp_1_a slaitas 1img_eksp_1_b slaitas 2img_eksp_1_c slaitas 3

 

Kontrolinis plotas greitai buvo paveiktas vandens erozijos. Plotas su Teracryl® 1:10 koncentrato mišiniu visai nepaveiktas erozijos, su koncentratu 1:20 ir 1:30 buvo pastebima nedidelė erozija. Žemės plotai palikti iki kitų metų pavasario, kad būtų įvertintas lietaus, sniego ir šalnų poveikis. Plotuose, kuriuose buvo naudojamas Teracryl®, nebuvo pastebėta neigiamo gamtos reiškinių poveikio. Taip pat pastebėta, kad Teracryl® nepadarė neigiamo poveikio augmenijai.

Išvada

Teracryl® padaro dirvožemį labai atsparų vandens erozijai. Produkto teigiamas poveikis išlieka ir žiemą, esant sniegui ir šalnai. Teracryl nedaro neigiamo poveikio augalų vegetacijai.

Sorbplius®

KARBAMIDO-FORMALDEHIDO PUTOS

-          Itin lengvos putos

-          Spalva: balta ar su atspalviu, priklausomai nuo kliento poreikių.

-          Visiškas suirimas: po 10 metų

-          pH 5.5 – 6.5

Naudojimas

Lengvas sintetinis produktas skirtas augalų auginimui, taip pat efektyviai sugeria naftos produktus nuo vandens paviršiaus.

Specifinės savybės:

Labai lengva sintetinė medžiaga maisto medžiagų tiekimui ar sunkių dirvožemių purenimui. Taip pat greitai sugeria išsiliejusius į vandenį naftos produktus, yra lengvai utilizuojamas.

Naftos produktų sugėrimo eksperimentas:

Pripildykite ¾ 600 ml talpos indo vandeniu. Ant viršaus užpilkite Įpilkite maždaug 0.5-1 ml alyvos, pvz. variklio tepalų. Ant tepalų uždėkite iš anksto paruoštą 10mm x  10mm x 10mm dydžio Sorbplus putų bloką ir stebėkite rezultatus.

 

Fertigel® N+M

Produkto aprašymas:

Skersinio ryšio akrilo krakmolo kopolimeras

 • Spalva: nuo pilkos iki žalios
 • Drėgmė: 10-15%
 • Demineralizuoto vandens absorbcija: virš 200g/g
 • Absorbcijos lygis: 6-8 val.
 • Veiksmingumas dirvožemyje – iki 2 metų
 • Visiškas suirimas: po 5 metų
 • pH 6-8

Procentinė sudėtis:

Akrilo krakmolo kopolimeras – 81.05%                                      Trąšos su mikroelementais – 18.95%

Procentinė trąšų sudėtis:

Azotas (N) – 12.8%                                                                          Fosforas (P) – 10%

Kalis (K) – 30%                                                                                 Magnis (Mg) – 1.7%

Siera (S) – 2.3%                                                                                Boras (B) – 0.04%

Kobaltas (Co) – 0.001%                                                                  Varis (Cu) – 0.01%

Geležis (Fe) – 0.23%                                                                        Manganas (Mn) – 0.14%

Molibdenas (Mo) – 0.003%                                                           Cinkas (Zn) – 0.03%

Naudojimas

Absorbentas, kuris didina vandens sulaikymą dirvožemyje bei maitina augalus trąšomis ir mikroelementais. Beriamas į dirvožemį, kuriame auginami augalai.

Žemiau aprašyti sauso produkto naudojimo kiekiai, kurie yra apytiksliai ir turi būti koreguojami priklausomai nuo dirvožemio tipo, auginamų augalų rūšies ir klimato sąlygų. Kai sausas absorbentas yra išberiamas į dirvožemį, jis turi būti gausiai palaistytas, kad būtų pasiekta optimali drėgmė. Rekomenduojama palaukti kitos dienos ir patikrinti drėgnumą.

Siūlomi Fertige®l N+M naudojimo kiekiai

-          Substratai ir kambarinių augalų žemė: 0.6kg-1kg/m 3

-          Dirvožemis: 75g-250g/m2 sumaišyti su dirvožemiu 25cm gylyje

-          Augalai, augantys eilėmis: 12g-40g 10m ilgio eilei su 5 cm tarpais tarp augalų

-          Sodinimui į duobes: 0.75g-4g vienam augalui, priklausomai nuo augalo ir jo šaknų dydžio

-          Vejoms: 12g-50g/m2 10 cm gylyje

PASTABA: naudojimas kiekis gali būti koreguojamas priklausomai nuo auginamų augalų trąšų poreikio.

Specifinės savybės:

Išbėrus absorbentą į dirvožemį, reikia gausiai palaistyti. Dar kartą reikia palaistyti sekančią dieną; rekomenduojama naudoti absorbentą prieš prognozuojamą lietų ar rudenį įdirbant žemę. 90% absorbent sukaupiamo vandens yra prieinama augalams. Užsitęsus sausrų periodams (nuo dviejų iki trijų savaičių) augalai yra drėkinami.

 

Areoalaseed®

Produkto aprašymas:

Sėklų danga

Naudojimas

Daugiasluoksnė sėklų danga, praturtinta fungicidais, augimo reguliatoriais, insekticidais.

Specifinės savybės:

Tinkamai naudojant, sėklos padengiamos vienodo storio sluoksniu, išauga kokybiški sodinukai ir užtikrinamos geros augimo sąlygos augalams.

 

Agroprotect®

Produkto aprašymas:

Skersinio ryšio kalio poliakrilatas, hidrogelinis superabsorbentas, praturtintas pesticidais bei medžiagomis, apsaugančiomis augalus.

 • Spalva: nuo baltos iki rudos
 • Drėgmė: 10-15%
 • Demineralizuoto vandens absorbcija: apie 300g/g
 • Absorbcijos lygis: 6-8val.
 • Granulių dydis: pudra
 • Veiksmingumas dirvožemyje – iki 5 metų
 • Visiškas suirimas: po 10 metų
 • pH 6-8

Naudojimas

Vandens absorbentas ir augalų apsaugos medžiaga. Produktas išlaiko drėgmę dirvožemyje bei apsaugo augalus nuo vabzdžių bei grybelių, kurie pažeidžia šaknis. Naudojamas prieš sodinimą padengiant sodinukų šaknis.

Naudojimo būdas:

Produktas naudojamas padengti augalų šaknims transportuojant ar sodinant. Produktas turi būti sudrėkintas, tiek, kad būtų pasiektas reikiamas tirštumas, tuomet augalų šaknys yra pamerkiamos į gautą gelį.

Produktas sertifikuotas Lenkijos Nacionalinio Visuomenės sveikatos instituto.

 

 

AgroAquaGel®-K šaknų mirkymo rekomendacijos

Mirkant sodinukų šaknis, prieš ruošiant didelį kiekį (pvz. 200 litrų) tirpalo, reikia paruošti nedidelį mėginį, nes tirpalo tirštumas priklauso nuo vandens kietumo.

Į indą įpilkite 10 litrus vandens ir nuolat maišydami įdėkite 50g AgroAquaGel®-K; naudokite 0-0.8 mm dydžio granules. Gautas tirpalas turėtų būti skystos konsistencijos (grietinėlės tirštumo). Po maždaug 12 minučių, pamerkite šaknis į tirpalą. Jeigu sluoksnis, dengiantis šaknis yra per storas, atskieskite tirpalą, kol gausite tinkamą tirštumą. Jeigu tirpalas yra per skystas, įdėkite sauso absorbento. Tirštumas yra tinkamas tada, kai pamerktos šaknys pasidengia 1.5-2.5 mm storio sluoksniu.

Tik paruošę tinkamo tirštumo mėginį, ruoškite visą reikiamą kiekį tirpalo, naudodami mėginio proporcijas. Augalai gali būti merkiami atskirai ar grupėmis. Kai šaknys pamerkiamos, transportuojant rekomenduojama įvynioti jas į plastiką ar įdėti į plastikinį maišelį. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai šaknys yra merkiamos iš karto po to, kai augalai yra iškasami.

Pastaba: rekomenduojame naudoti mikorizinį gelį šaknims (su mikoriziniais grybais) su gyva grybiena– taip simbiozinis  grybų poveikis sukuriamas greičiau nei naudojant grybų sporų tabletes.

Taip pat rekomenduojama pagerinti dirvožemį su AgroAquaGel® bei palaistyti žemę sodinant.

Pamerkiamų augalų skaičius gali skirtis priklausomai nuo sodinukų amžiaus, jų šaknų sistemos dydžio bei medžių rūšies.

Jei kiltų klausimų dėl produkto dozavimo ar naudojimo, susisiekite su gamintoju.

GAMINTOJAS:
Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku
 
info@graderlitas.lt

Čia galite atsiūsti mums žinutę, susisieksime su Jumis, kai galėsime.