Vermikulitas yra natūralus mineralas

Graderlitas / Vermikulitas yra natūralus mineralas
„Sibelco Nordic“ yra viena perlitą ir vermikulitą Europoje gaminančių bendrovių lyderių. Jos veikla orientuota į ilgalaikio naudojimo aukštos kokybės produktų tiekimą, kurio pagrindas – specialiai parengti metodai ir profesionalus darbo organizavimas. Savo veiklos išmanymas ir ilgalaikė patirtis sudarė sąlygas, kad „Sibelco Nordic“ gaminiai tapo patikimu pagrindu sodininkystės ir pramonės projektams.

 

Bendroji informacija

Vermikulitas yra natūralus mineralas, kurio sudėtyje yra aliuminio, geležies ir magnio silikatas. Išvaizda žalias vermikulitas panašus į žėrutį. Žaliava yra iškasama, susmulkinama, nuplaunama, rūšiuojama, džiovinama, filtruojama ir pristatoma įvairių dydžių. Neperdirbtas vermikulitas susideda iš plonų sluoksniuotų dribsnių. Veikiamas

aukštų temperatūrų (> 800 °C) vermikulitas išsiplečia ir susiformuoja gofruotos granulės, turinčios labai didelį paviršiaus plotą ir mažą tankį. Išpūstas vermikulitas yra atsparus ugniai, inertiškas ir ypač atsparus aukštoms temperatūroms.

 

Ypatybės

Išpūstas vermikulitas išsiskiria geromis šiluminėmis, vandens absorbavimo ir didelio oro talpumo ypatybėmis, yra lengvai pritaikomas. Jam būdingos šios fizinės ypatybės: neorganinis ir sterilus, neturi bakterijų, sėklų, vabzdžių ir nematodų, sudėtyje nėra kenksmingų metalų, yra lengvas, turi geras vandens išlaikymo ypatybes ir yra geras katijonų rišiklis (CEC). Vermikulitas sudaro puikų mišinį, naudojant jį su žeme, skirta kultūroms auginti vazonėliuose, purenant dirvą, sėjant į žemę, mulčiuojant.

 

Aplinka

Vermikulitas yra chemiškai inertiškas, bekvapis ir nedirgina odos, akių ar gleivinių. Jis yra išbandomas keletą kartus per metus, nustatyta, kad jo sudėtyje nėra pluoštinių mineralų.

 

Dalelių dydis

Mikronas                            0,2–0,7 mm   90–145 kg/m3

Labai smulkus                    0,3–1 mm      80–120 kg/m3

Smulkus                              1–2 mm         80–109 kg/m3

Vidutinio                            2–4 mm         80–109 kg/m3

smulkumo

 

Cheminė sudėtis                                   

SiO2                                              35 – 41 %

Al2O3                                           9,0 – 13,0 %

Fe2O3                                           5,0 – 9,5 %

MgO                                              21,5 – 25,5 %

TiO2                                            0,5 – 1,5 %

 

Fizinės ypatybės

Tirpimo temperatūra: ~ 1 315 °C

Aukščiausia darbinė temperatūra: ~ 1 100 °C

Savitasis paviršius: 2,3–8 m2/g

Šiluminis laidumas: 0,062–0,065 W/m °C

Savitoji šiluma: 0,8 x 103 J/kg °C

 

Vermikulito naudotojų pasiskirstymas

Žemės ūkis, miškininkystė, daržininkystė – 43 %.

Statybinių mišinių gamintojai – 36 %.

Izoliacinių medžiagų gamintojai – 7 %.

Kitos sritys – 14 %.

 

Vermikulitas pristatomas iš sandėlio, esančio Vesterose, Švedijoje.

Pakuotė:100 litrų paketai.

Naudojimo rekomendacijos

Vermikulitas gali būti maišomas nuo 5 iki 95 % santykiu su durpėmis, medžių žieve, perlitu, trąšomis, kompostu, smėliu, riešutų kevalais ir kitomis medžiagomis. Naudojant vermikulitą pagerėja deguonies ir vandens režimas, tolygiai pasiskirto maisto medžiagos ir pagerėja reikiamų mikroorganizmų veikla. Dar viena svarbi vermikulito ypatybė – vermikulitas pagerina maisto medžiagų įsisavinimą tarp tręšimo intervalų.

Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku
 
info@graderlitas.lt

Čia galite atsiūsti mums žinutę, susisieksime su Jumis, kai galėsime.