Kvaae vaškas

Graderlitas / Kvaae vaškas
Miško želdinių atkūrimas – nauda ateities kartoms. Miškininkas, kuris sodindamas mišką siekia tausoti ir aplinką, renkasi naujus, išsamiais įrodymais pagrįstus metodus. Dabar galite apsaugoti miško sodinukus nuo pušinių straubliukų naudodami aplinkai nekenksmingą gaminį. Vaško „Kvaae“ užduotis – apsaugoti augalus nežalojant gamtos. Augalų apsaugai visada naudojamos natūralios, pačios gamtos sukurtos priemonės. Nuo seno tam buvo įvairiai pritaikomos skirtingos medžiagos: bičių vaškas, lajus, gyvūniniai riebalai, medžio anglys ir derva. Jomis būdavo gydomos medžių žaizdos ir skiepijami augalai.
Vaško „Kvaae“ idėja žavi paprastumu. Šios priemonės veikimo principas yra visiškai kitoks nei insekticidų ir nekenkia aplinkai. Iki šiol miško sodinukai būdavo apdorojami insekticidais prieš sodinimą arba jau pasodinus. Jeigu pušiniai straubliukai užpuldavo tokiu būdu apdorotą sodinuką, jie žūdavo nuriję ant žievės esančių nuodų. Dėl ant augalo susidarančio vaško „Kvaae“ sluoksnio pušiniai straubliukai negali graužti jo kamieno audinių, nes šiems kenkėjams nepatinka vaško pojūtis jų burnos organuose, todėl jie keliauja prie kitų netoliese augančių augalų. Taigi apsaugomas ir naujas sodinukas, ir nesunaikinamas vabzdys. Toks metodas leidžia atželdinti iškirstus miškus ir išlaikyti nepažeistą jų natūralią ekosistemą.
Įmonė daug metų ieškojo būdų, kaip apsaugoti augalus nuo pušinių straubliukų daromos žalos ir kartu nekenkti gamtai. Jų pagrindinė sudedamoji dalis – vaškas. Per 20 metų trukusį kūrimo ir praktinės miškininkystės procesą vaško „Kvaae“ sudėtis buvo pritaikyta taip, kad nekenktų aplinkai.
Žingsnis po žingsnio šis vaškas buvo kuriamas nuo 1992 metų. Sukurti tokį gaminį, kuris du sezonus ar ilgiau padengtų ploną lauke auginamo sodinuko kamieną ir prisitaikytų prie augalo augimo procesų, buvo sunkiai įveikiama užduotis. Patirtis parodė, kad netinkamai pasirinktos sudedamosios dalys gali pražudyti augalą. Pavyzdžiui, dėl šilto oro vaško molekulės gali ištirpti, susigerti į augalą ir jam pakenkti. Todėl vaško „Kvaae“ sudedamosios dalys buvo kruopščiai parinktos taip, kad nekeltų grėsmės augalams. Ši medžiaga buvo bandoma įvairiuose daug metų trukusiuose tyrimuose, kuriais siekta išsiaiškinti augalų fiziologiją ir augimo ypatybes. Persilaužimas įvyko, kai į vašką buvo įdėta balto pigmento, nuo saulės spindulių saugančio tiek vaško sluoksnį, tiek ir patį sodinuką. Be to, dėl balto vaško sluoksnio sodinuko paviršius tampa ryškus, o tai atbaido pušinius straubliukus. Būtent tai lemia, kad šie kenkėjai sodinukus puola rečiau ir jų mažiau randama ant augalo spyglių. Ankstesnių bandymų metu pastebėta, kad augalui augant ir didėjant jo skersmeniui vaško sluoksnis pradeda trūkinėti. 2010 m. į vašką buvo įmaišyta naujų aplinką tausojančių priedų, dėl kurių vaškas tapo elastingesnis ir įgijo kitų reikiamų fizinių ypatybių. Taip medžiaga prisitaiko prie augalų augimo procesų, kurie būdingi Šiaurės šalių miškų ūkių klimatui.
Spygliuočių sodinukų formų įvairovė išties didelė, ji priklauso nuo augalų rūšies ir nuo to, kokią gamybos sistemą naudoja medelynas. „Norsk Wax“, kurdama naują ir efektyvią įrangą, kuri patenkintų visus šiuolaikinių medelynų keliamus reikalavimus, bendradarbiauja su konstrukcinėmis įmonėmis. Ištirpdytą vašką galima tepti jam esant santykinai žemos temperatūros, todėl nekyla grėsmės pažeisti sodinuką ir jo jautrią šaknų sistemą. Kitas didelis vaškavimo metodo pranašumas – ant augalų vašką užtepti užtenka vos vieną kartą, o pats procesas yra greitas ir jam nereikia ilgai ruoštis.
Medelynų mechanizacijos lygis taip pat labai skiriasi. „Norsk Wax“, glaudžiai bendradarbiaudama su inžinerinėmis įmonėmis, siekia pagaminti veiksmingą įrangą vaškui naudoti. Šio bendradarbiavimo vaisius – paprastas įrenginys „The Fountain“, kuriuo vienu galima atlikti visus darbus, norint sodinukus apdoroti vašku. Tereikia įrenginį pripildyti vaško „Kvaae“ ir įjungti į elektros tinklą. Naudodami šį įrenginį ir specialųjį baltą vašką „Kvaae“, jūs turėsite nekenksmingu aplinkai būdu nuo pušinių straubliukų apsaugotus sodinukus. Šiuo metu kuriama pusiau automatizuota įranga vaškui dengti, skirta didesniems medelynams. Kaip dalis „Kvaae“ koncepcijos buvo sukurta įvairių tipų vaško dengimo įranga, pritaikyta skirtingiems medelynams. Kartu su savo partneriais
galime jums pasiūlyti standartinės įrangos, skirtos vašku apdoroti tiek augalus, pasodintus konteineriuose, tiek jau išrautus iš žemės. Taip pat galime pasiūlyti ir specialiai sukurtų dengimo vašku gamybos linijų. Pirmasis dengimo vašku įrangos prototipas iki šiol naudojamas Švedijos miškininkystės įmonėje „Bergvik Skog“. Nuo 1997 m. ši įmonė, naudodama „Norsk Wax“ gamybos liniją, vašku apdorojo daugiau nei 35 mln. konteineriuose auginamų augalų.

Gamintojas

Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku
 
info@graderlitas.lt

Čia galite atsiūsti mums žinutę, susisieksime su Jumis, kai galėsime.